03 Aug, 2018

Domowe porządki z parownicą

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 520

Parownica to urządzenie, które umożliwia wygodne i skuteczne czyszczenie parą. Doskonale sprawdzą się w przypadku domowych zastosowań. Pozwalają na bardzo szybkie i skuteczne czyszczenie bez konieczności stosowania detergentów. Gorąca para jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami na różnego rodzaju powierzchniach.

Specyfika i zalety parownic

Jak już zostało wspomniane, parownice pozwalają na efektywne i wygodne czyszczenie bez konieczności stosowania środków chemicznych. Z tego też powodu jest ekologiczne rozwiązanie. Co więcej, sprawdzą się w mieszkaniach osób, u których detergenty wywołują alergie wziewne i skórne lub też przyczyniają się do podrażnień. Parownice są również bardzo ekonomiczne, podczas ich stosowania można zaoszczędzić sporo wody.

Cały proces czyszczenia z zastosowaniem parownicy opiera się na działaniu gorącej pary pod ciśnieniem. Urządzenie wyposażone jest w specjalny zbiornik, do którego wlewamy wodę kranową. Następnie woda jest podgrzewana do momentu uzyskania pary, która następnie jest sprężana i kierowana do dyszy ręcznej lub podłogowej w zależności od zastosowanego typu parownicy. Zabrudzenia zbierane są szczotkami lub specjalnymi ściereczkami przymocowanymi do dysz. Doskonałym przykładem urządzenia tego rodzaju jest parownica Kärcher SC 1 stanowiąca zestaw podłogowy. Świetnie sprawdza się w przypadku szybkiego czyszczenia kuchni czy łazienki. Cechuje się niewielkimi rozmiarami i niską wagą, dlatego jest bardzo poręczna i przydatna na co dzień.

Co można czyścić przy użyciu parownicy?

Parownice to bardzo uniwersalne urządzenia. Najczęściej stosuje się je go mycia podłóg, również tych wykończonych panelami laminowanymi, które źle znoszą bezpośredni kontakt z wodą. Gorąca para pozwala również na skuteczne mycie okien i luster. Urządzenia wyposażone w odpowiednie końcówki mogą być używane również do regularnego czyszczenia urządzeń sanitarnych, baterii kuchennych i łazienkowych, kamiennych blatów, płyt grzewczych, armatury, kafelek i fug, kabin prysznicowych. Gorąca para może również poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami w piekarnikach czy na okapach.

Komentarze

Zostaw komentarz