29 Mar, 2019

Kilka najważniejszych zasad czyszczenia parą

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 186

Czyszczenie gorącą parą to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod mycia różnorodnych powierzchni. To sposób nie tylko skuteczny, ale i ekologiczny oraz oszczędny. Pozwala sporo zaoszczędzić na detergentach, które mogą być szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia.

Do czyszczenia gorącą parą służą parownice. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń tego rodzaju zaliczamy parownice Kärcher, które zaliczyć należy do jednych z najlepszych na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że sprzątanie z zastosowaniem gorącej pary wymaga zastosowania się do kilku prostych zasad. Poniżej dzielimy się kilkoma wskazówkami na temat czyszczenia parą.

Jak skutecznie i bezpiecznie czyścić parownicą?

  • Jak czyścić podłogi parą? Podłogi i parkiety należy czyścić parownicami z regulacją ilości pary. Trzeba przy tym unikać nadmiernego zamoczenia powierzchni. W ten sposób usuniemy z podłogi wszelkie zanieczyszczenia, a jednocześnie wilgoć będzie sukcesywnie wysychać, nie pozostawiając nieestetycznych smug.
  • Jak czyścić parą armaturę? Armaturę czyścimy przy użyciu miękkiej ściereczki, najlepiej użyć do tego ściereczki z mikrofibry. Najlepiej stosować przy tym dyszę parownicy przeznaczoną do mycia detali, czyli bez zaokrąglonej szczotki. Dyszę przykładamy jak najbliżej mocno zabrudzonej powierzchni i trzymamy tak długo, aż osad kamienny samoczynnie ulegnie odspojeniu.
  • Jak czyścić parą kafelki i fugi? W przypadku fug najlepiej sprawdzi się dysza do detali zakończona w okrągłą szczotkę. W ten sposób za sprawą pary oraz energicznego szorowania jesteśmy w stanie oczyścić nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Po użyciu parownicy należy osuszyć wilgotną powierzchnię miękką ściereczką.
  • Jak czyścić parą płyty grzewcze? Mocno zabrudzone płyty grzewcze również możemy doczyścić, stosując parownicę. Gorąca para pomoże nam usunąć nawet najbardziej uporczywy brud. Nie trzeba przy tym stosować szczotek. Wystarczy użycie gorącej pary i miękkiej, chłonnej szczoteczki.

                        

Komentarze

Zostaw komentarz