23 Jul, 2019

Korzyści z zastosowania odkurzaczy wielofunkcyjnych

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 130

Odkurzacze wielofunkcyjne, zgodnie ze swoją nazwą, pozwalają na pracę nawet w trudnych warunkach, w których zwykłe urządzenia do odkurzania raczej nie miałyby szans. Często wykorzystywane są do zastosowań przemysłowych.

Zalet odkurzaczy wielofunkcyjnych jest wiele. Pierwsza z nich wynika już z samej nazwy odkurzacza. Wielofunkcyjność związana jest nie tylko z szerokim spektrum zastosowań odkurzacza, ale też z możliwości pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. Na rynku dostępne są modele workowe i bezworkowe, w tym z filtrem wodnym. Odkurzacze wielofunkcyjne świetnie sprawdzają się m.in. w warsztatach, garażach, podczas prac wykończeniowych i remontowych, do czyszczenia placów przydomowych itd. Pozwalają na zastosowanie licznych akcesoriów dodatkowych, które usprawniają pracę i poszerzają zakres zastosowań odkurzacza. Doskonałym przykładem jest w tym przypadku odkurzacz Kärcher.

Specyfika pracy z odkurzaczem wielofunkcyjnym

Odkurzacze wielofunkcyjne swoją budową różnią się nieco od urządzeń standardowych. Są dość wysokie, wewnątrz nich znajduje się filtr wodny lub miejsce na worek, posiadają duże zbiorniki, więc mogą zbierać sporo zanieczyszczeń. Gwarantują bardzo wysoką wydajność pracy i pochłaniają różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym te najdrobniejsze. Takiej wydajności raczej nie osiągniemy, używając do sprzątania standardowych odkurzaczy. Zanieczyszczenia zbierają się w zbiorniku albo w pojemniku z wodą, później można je z łatwością usunąć. Niektóre modele wyposażone są również w funkcję nadmuchu.

Odkurzacze wielofunkcyjne zwykle cechują się większymi rozmiarami niż standardowe, jednak posiadają kółka, więc łatwo można poruszać się nimi w każdym kierunku. W zestawie zwykle znajduje się bogaty wybór dodatkowych akcesoriów, które sprawiają, że odkurzacze wielofunkcyjne są również bardzo uniwersalne.

Odkurzacze wielofunkcyjne mogą pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Można nimi czyścić dywany, wykładziny, tapicerki samochodowe i meblowe, podłogi drewniane, panele, kafelki, wykładziny. Co więcej, skutecznie zbierają pozostałości po pracach budowlanych i wykończeniowych, popiół z grilla czy kominka, a także żwir, błoto, ziemię, opiłki, liście, wióry drewniane itd.

 

Komentarze

Zostaw komentarz