23 Jul, 2019

Zalety systemu nawadniania automatycznego marki Kärcher

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 123

Tradycyjny sposób podlewania za pomocą węża ogrodowego jest coraz rzadziej praktykowany. Zdecydowanie częściej na przydomowych ogrodach można spotkać automatyczne systemy nawadniania. Takie rozwiązanie wymaga większych kosztów początkowych, jednak mnogość jego zalet rekompensuje poniesione wydatki. Systemy nawadniania automatycznego pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale także cenny zasób naturalny jakim jest woda.

Czy warto inwestować w nawadnianie automatyczne?


Odpowiedź na powyższe pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Systemy nawadniania automatycznego pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić czas i energię. Nie trzeba samodzielnie spacerować po ogrodzie i podlewać każdą roślinę osobno, co jest zajęciem bardzo czasochłonnym przy większych powierzchniach. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nawadnianie automatyczne pomaga zredukować zużycie wody. Badania wskazują, że oszczędności w tym zakresie mogą dochodzić nawet do 50%! Jak to jest możliwe? Systemy nawadniania automatycznego są zaprogramowane w taki sposób, aby efektywnie wykorzystać porę dnia i warunki środowiskowe. Oznacza to, że nawadnianie nie uruchomi się wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby, przykładowo po deszczu. Warto również mieć na uwadze, że podlewanie jest dla roślin najbardziej wydajne o świecie i bardzo wczesnym rankiem, kiedy większość osób jeszcze śpi. Dla systemu automatycznego to żaden problem.

To także świetne rozwiązanie w okresie wyjazdowym, dzięki któremu nie trzeba poszukiwać osób chętnych do podlewania ogródka w trakcie naszej nieobecności. System do działania nie potrzebuje nadzoru i obecności domowników. Nie sposób również nie wspomnieć o korzyściach techniczno-estetycznych. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby gumowe węże uszkodziły rośliny w trakcie podlewania. Niewidoczne systemy automatyczne są natomiast w pełni bezpieczne i nie rzucają się w oczy. Ponad to, system automatyczny dostarcza roślinom odpowiednio dobraną ilość wody – w przypadku podlewania tradycyjnego bardzo często się zdarza, że używamy jej za dużo lub za mało, co nie pozwala roślinom prawidłowo się rozwijać. Systemy automatyczne umożliwiają podział ogrodu na sekcje, dzięki czemu sposób podlewania i jego intensywności można dostosować do wymagań znajdujących się tam grup roślin. Automatyczne systemy nawadniania to inwestycja na lata, która pozwala cieszyć się pięknym ogrodem przy niewielkich nakładach pracy własnej.

 

Systemy nawadniania automatycznego od marki Kärcher


Systemy nawadniania automatycznego firmy Kärcher posiadają wszystkie wymienione wyżej zalety. To jednak nie wszystkie korzyści z instalacji sytemu tej marki. System jest niemal bezobsługowy i działa niezależnie od człowieka. Zapewnia ponad to inteligentne podlewanie i dzięki czujnikom deszczu, automatycznie wyłącza się w trakcie opadów. Model sterujący reguluje podlewanie precyzyjnie, a jego programowanie jest intuicyjne. Wyświetlacz jest zdejmowany, co zwiększa wygodę użytkowania. Czujniki poziomu wilgotności monitorują zawartość wilgoci w glebie i co 30 minut przesyłają wyniki pomiarów do komputera nawadniającego. Integracja systemu z pompami Kärcher pozwala dodatkowo na korzystanie z alternatywnych źródeł energii, przykładowo z deszczownic.

Warto również wspomnieć o uniwersalizmie zastosowania i szerokich możliwościach dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb. Innowacyjny system Kärcher Rain System umożliwia automatyczne nawadnianie trawników, krzewów i grządek. Współpracuje z dyszami kroplującymi oraz spryskującymi, obsługując wodę pod ciśnieniem max 4 bar. System wyposażony jest w moduły programowania czasowego, moduł sterujący SensoTimer oraz czujniki wilgotności i deszczu.

Komentarze

Zostaw komentarz