22 Jan, 2018

Dlaczego warto kupić odkurzacz parowy?

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Aktualności Komentarz: 0 Trafienie: 2179

Odkurzacz parowy to sprzęt dedykowany wszystkim, którzy marzą o czystym i pachnącym mieszkaniu bez zbędnego wysiłku. Podobnie jak inne urządzenia wykorzystujące do czyszczenia parę wodną, odkurzacze parowe skutecznie usuwają zabrudzenia, a także bakterie i grzyby, dlatego świetnie sprawdzą się w mieszkaniach alergików. Zainteresują się nim również osoby dbające o środowisko naturalne, ponieważ działają bez konieczności stosowania środków chemicznych i detergentów.

Specyfika odkurzaczy parowych

Odkurzacze parowe wykorzystują siłę ssania i technologię czyszczenia parą wodną. W ten sposób skutecznie, szybko i precyzyjnie usuwają nawet mocne zabrudzenia z różnorodnych powierzchni. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik na wodę, które po podgrzaniu zaczyna parować. Dzięki parze wodnej zabrudzenia zostają zmiękczonej, więc z łatwością można je zassać do środka odkurzacza. Świetnie sprawdza się więc w dokładnym usuwaniu starych, zaschniętych zabrudzeń.

Dodatkowo para wodna pomaga szybko i skutecznie usunąć wszelkie roztocza, bakterie i grzyby, co bywa szczególnie ważne w mieszkaniach i domach, w których mieszkają osoby cierpiące na alergię.

Odkurzacz parowy może być stosowany do czyszczenia posadzek, dywanów, okien, armatury kuchennej i łazienkowych, płyt grzejnych i żaluzji.

Odkurzacze parowe do czyszczenia dywanów

Odkurzacze parowe idealnie nadają się do czyszczenia dywanów. Usuwają plamy i zabrudzenia, a równocześnie dezynfekują powierzchnie i usuwają roztocza.

Do czyszczenia odkurzaczy zalecane jest stosowanie odpowiednich detergentów. Różne modele odkurzaczy mogą wymagać zastosowania innych środków, więc warto wcześniej dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta. Najczęściej zaleca się stosowanie preparatów o pH 8 lub 9, które są delikatne i nie powodują odbarwienia tkaniny.

 

Komentarze

Zostaw komentarz