29 Jan, 2018

Myjki ciśnieniowe — najważniejsze parametry

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 2375

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów myjek ciśnieniowych. Jeśli planujesz zakup urządzenia do skutecznego i szybkiego mycia, powinieneś dowiedzieć się, na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę.

Najważniejsze parametry myjek ciśnieniowych

  • Ciśnienie wody. Myjki przeznaczone do użytku domowego najczęściej cechują się ciśnieniem wody o wartości w granicach 80-160 barów. W myjkach przemysłowych wartość ta może przekraczać nawet 200 barów, a niekiedy dochodzi nawet do 1 600 barów.
  • Wydajność. Ta wartość podawana jest w litrach na godzinę I/h. W gospodarstwach domowych zwykle wystarczająca jest wydajność ok. 500 I/h (zwykle waha się w granicach 300-350 I/h). Profesjonalne urządzenia to nawet 2000 l/h.
  • Wymiary i waga myjek ciśnieniowych to kolejne parametry, na które warto zwrócić uwagę. Im mniejsza waga, tym urządzenie jest bardziej mobilne. Średniej klasy myjki cechują się wagą ok. 20 kg, rozmiarami natomiast przypominają duży odkurzacz. Profesjonalne urządzenia mogą ważyć nawet dwie tony! Przykładowo, zaawansowana myjka ciśnieniowa Karcher może ważyć od 50 do 100 kg.
  • Kupując nową myjkę ciśnieniową, należy uwzględnić też maksymalną temperaturę doprowadzanej wody oraz moc napędu. W myjkach przeznaczonych do domowego zastosowania maksymalna temperatura wody wynosi ok. 40-60 stopni Celsjusza. Ich moc napięcia to od 1,4 do 3 kW.
  • Zakres temperatury modułu grzewczego dotyczy wyłącznie myjek z wbudowanym podgrzewaczem wody. Modele do użytku domowego wyróżniają się zakresem temperatur podgrzewania wody od 30 stopni do 140 stopni Celsjusza.
  • Pojemność zbiornika na detergent to parametr, który dotyczy wyłącznie urządzeń z wbudowanym pojemnikiem na środki czyszczące. Pojemność może wynosić od 1 do 30 litrów wody.
  • Długość przewodu wodnego. Im dłuższy przewód, tym większa mobilność podczas pracy z urządzeniem. Standardowo jest to od 5 do 15 m.
  • Hałas. To parametr, który ma stosunkowo istotne znaczenie w przypadku urządzeń do zastosowania domowego. W większości myjek norma dla wartości hałasu wynosi 80 - 90 dB.

Komentarze

Zostaw komentarz