05 Feb, 2018

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 364

Myjki ciśnieniowe to skuteczny sposób na efektywne i szybkie mycie m.in. samochodów, rowerów, sprzętu ogrodniczego itp. Istnieje kilka rodzajów myjek, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Myjki ciśnieniowe to skuteczny sposób na efektywne i szybkie mycie m.in. samochodów, rowerów, sprzętu ogrodniczego itp. Istnieje kilka rodzajów myjek, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Główne rodzaje myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe możemy podzielić przede wszystkim ze względów na zastosowanie: amatorskie lub profesjonalne. W pierwszym przypadku urządzenia przeznaczone są do użytku w gospodarstwach domowych, np. do mycia auto. Nieco inne wymagania mają profesjonalne myjnie czy przedsiębiorstwa transportowe, dla których przeznaczone są znacznie bardziej zaawansowane myjki ciśnieniowe.

Firma Kärcher wprowadziła na rynek kilka rodzajów myjek ciśnieniowych amatorskich do użytku domowego. Rozróżniane są na trzy klasy: wprowadzającą, średnią i premium. Poszczególne typy różnią się od siebie przede wszystkim mocą przerobową myjek. Klasa wprowadzająca nadaje się do okazjonalnego zastosowania, średnia — do częstego usuwania zabrudzeń, premium — do regularnego użytku i oczyszczania dużych powierzchni.

Podział myjek ze względu na rodzaj zastosowanego napędu:

  • Myjki elektryczne — nadają się do zastosowania domowego. Najczęściej zasilane są prądem zmiennym z sieci 230 V, można je więc podłączyć do zwykłego, domowego kontaktu.
  • Myjki hybrydowe — urządzenia będące kompromisem pomiędzy zastosowaniem amatorskim a profesjonalnym. Mogą być zasilane prądem zmiennym (230 V) lub prądem stałym z akumulatora. Mogą działać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej, czyli np. na ogródkach działkowych. Są mobilne, ale zwykle cechują się nieco większą wagą.
  • Myjki spalinowe — są przeznaczone do profesjonalnego zastosowania, m.in. w firmach i przedsiębiorstwach. Są zasilane silnikami spalinowymi, działają więc niezależnie od sieci elektrycznej. Paliwem może być benzyna lub olej napędowy. Myjki z silnikiem diesla są bardziej oszczędne.

Komentarze

Zostaw komentarz