03 Feb, 2018

Specyfika działania odkurzaczy parowych

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 229

Utrzymanie w idealnej czystości domu, hotelu, pensjonatu czy innych obiektów o dużej powierzchni to nie lada wyzwanie. W pracach tego rodzaju niezastąpiony okazuje się odkurzacz, który pozwala na szybkie i skuteczne oczyszczenie powierzchni. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odkurzacze parowe, które nadają się zarówno do zastosowania profesjonalnego, jak i domowego.

Jak działa odkurzacz parowy?

Odkurzacze parowe wyposażone są w specjalny zbiornik na wodę. Znajduje się w nich ciecz, która jest podgrzewana do temperatury wrzenia. Powstaje w ten sposób para, która zostaje pod dużym ciśnieniem skierowana do rury odkurzacza, a następnie jest kierowana na zewnątrz, bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię. Pod wpływem wilgotnej pary mocne zabrudzenia zaczynają mięknąć i odłączają się od powierzchni. Dzięki temu można łatwo wessać je do odkurzacza, gdzie osiadają na powierzchni filtra wodnego.

Gorąca para wodna skutecznie usuwa nie tylko mocne zabrudzenia, ale również wszelkie drobnoustroje, roztocza, bakterie i grzyby, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Dzięki zastosowaniu różnych końcówek możemy czyścić wiele powierzchni oraz dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Siła pary jest wystarczająca do precyzyjnego mycia dywanów, przy czym niepotrzebne okazuje się stosowanie drogich oraz szkodliwych dla zdrowia i środowiska detergentów. Wyeliminowany jest też problem wilgotnych powierzchni czy materiałów, ponieważ niewielka warstwa wilgoci schnie na bieżąco.

Główne korzyści ze stosowania odkurzaczy parowych

Odkurzacz parowy to idealny przykład uniwersalnego urządzenia wielofunkcyjnego. Usuwa zanieczyszczenia, wykorzystując siłę ssania i technologię czyszczenia parą wodną. Taka metoda sprzątania sprawdza się w szczególności w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, ponieważ z powierzchni wyeliminowane są potencjalne alergeny. Podobne właściwości wykazuje mop parowy, jednak odkurzacz jest zdecydowanie bardziej wydajny i zapewnia znacznie szersze spektrum działania. Można go wykorzystać do czyszczenia posadzek, dywanów, okien, armatury kuchennej i łazienkowej, płyt grzejnych czy żaluzji.

Komentarze

Zostaw komentarz