19 Dec, 2018

Technologia czyszczenia gorącą parą - zastosowanie i skuteczność

Wysłane Przez: Łukasz Głowa W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 516

Czyszczenie parowe znajduje sobie coraz liczniejsze grono zwolenników. To świetny sposób na utrzymanie czystości i higieny bez stosowania detergentów oraz przy ograniczonym zużyciu wody. Jest więc metoda całkowicie bezpieczna i ekologiczna. Technologia parowa doskonale sprawdzi się podczas wykonywania standardowych prac porządkowych zarówno w domach, jak i przy zastosowaniu profesjonalnym.

Idealnym przykładem urządzenia, którego działanie opiera się na technologii parowej, jest parownica Kärcher.

Działanie i zastosowanie parownicy

W parownicy woda jest doprowadzana do wrzenia w specjalnym zbiorniku znajdującym się wewnątrz urządzenia. O skuteczności czyszczenia z użyciem parownicy decydują najważniejsze parametry techniczne urządzenia, takie jak ciśnienie, prędkość i temperatura strumienia pary. Zakres zastosowania parownicy jest dość szeroki, a można go dodatkowo zwiększyć za sprawą dodatkowych akcesoriów.

Osoby po raz pierwszy użytkujące parownicę powinny pamiętać, że przed pierwszym użyciem efekty pracy urządzenia mogą nie być zadowalające. Należy wówczas zaplanować wstępne czyszczenie przy użyciu parownicy. Co więcej, nigdy nie należy napełniać zbiornika po brzegi, ponieważ wówczas para wodna będzie zbyt wilgotna, co spowoduje nadmierne zamoczenie czyszczonej powierzchni.

Parownice z powodzeniem mogą być stosowane podczas czyszczenia domów i mieszkań. Świetnie sprawdzi się do czyszczenia twardych posadzek, armatury kuchennej i łazienkowej, okapów, płyt grzewczych, okien i luster. Urządzenie pozwoli zachować mieszkanie w czystości i higienie. Usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, docierając nawet do wąskich szczelin. To gwarancja nie tylko skutecznego czyszczenia, ale i szybkiego.

W ofercie marki Kärcher znajdziemy parownice o różnych parametrach, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego szuka. Nawet najbardziej podstawowe, ręczne modele cechują się solidną konstrukcją i wydajnym działaniem. Warto przy tym pamiętać, aby specyfikę urządzenia dostosowywać adekwatnie do późniejszego zastosowania. Jeśli oczekujemy zaawansowanych rozwiązań, możemy zwrócić uwagę również na szeroką ofertę dodatkowych akcesoriów, które znacznie poszerzają zakres zastosowań parownicy.

Komentarze

Zostaw komentarz