Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie przy użyciu suchego lodu jest innowacyjnym sposobem na szczególnie łagodne usuwanie uciążliwego brudu z powierzchni – przy pomocy granulatu suchego lodu. Jej zaletą jest brak konieczności demontowania linii produkcyjnych oraz suszenia maszyn po przeprowadzeniu czyszczenia.

Bezpieczne i skuteczne czyszczenie suchym lodem

Metoda czyszczenia suchym lodem jest całkowicie przyjazna dla środowiska. 

- bez szkodliwych substancji. Podczas czyszczenia z wykorzystaniem suchego lodu nie stosuje się żadnych toksycznych chemikaliów ani rozpuszczalników. Nie ma zatem zagrożenia dla pracowników oraz skażenia dla środowiska.

- łatwa utylizacja. Podczas czyszczenia suchym lodem nie powstają żadne ścieki, a jedyną pozostałością, jaką musimy usunąć jest suchy brud. 

- bez odpadów wtórnych. Metoda czyszczenia suchym lodem to także brak odpadów wtórnych! Jedyną pozostałością jest brud, który łatwo zamieciemy.

- bez produkcji dwutlenku węgla. Wytwarzanie dwutlenku węgla jest produktem ubocznym w różnych procesach technologicznych. W tym przypadku nie mamy jednak z nim nic do czynienia!

Co znajdziesz w naszej ofercie?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz najlepsze maszyny do czyszczenia suchym lodem od Karcher. Proponujemy modele o zróżnicowanych parametrach technicznych. Wśród nich: IB 15/120, IB 7/40 Adv czy Myjnię Części PC 60/130 TPierwsze z urządzeń gwarantuje zoptymalizowany przepływ powietrza, który jest gwarancją usuwania zabrudzeń z pełną siłą. W urządzeniu znajdziemy zintegrowany separator wodno-olejowy, którego zadaniem jest odfiltrowanie kondensat od skompresowanego powietrza, co przekłada się na jego suchość oraz wolność od oleju. To z kolei zapobiega oblodzeniu maszyny. W urządzeniu znajdziemy możliwość przypięcia skrzynki na akcesoria z tyłu urządzenia oraz funkcję automatycznego opróżniania pozostałości lodu. Myjnia Części PC 60/130 T umożliwia nam z kolei całkowicie zautomatyzowane mycie części bez konieczności stosowania szkodliwych rozpuszczalników. Łatwą obsługę urządzenia gwarantuje przejrzysty panel oraz kontrolki wskazujące każdy etap pracy. Znajdziemy tu siłowniki gwarantujące lekkie otwieranie pokrywy oraz zawór kulowy ułatwiający opróżnianie cieczy myjącej. Udźwig myjni wynosi do 130 kg.

Nieskazitelna czystość

Zabrudzone formy, narzędzia lub maszyny są często trudne do wyczyszczenia. Technologia piaskowania nie sprawdza się w wielu wypadkach gdyż pozostawia resztki ścierniwa. Oznacza to konieczność przeprowadzenia czyszczenia po czyszczeniu. Rozwiązaniem tego problemu jest suchy lód. Przechodzi on w powietrzu z postaci stałej (granulat CO2) bezpośrednio do gazowej (sublimuje), dlatego też po czyszczeniu nie powstają ścieki ani ścierniwo. Rezultatem jest całkowita czystość.

Vorteile Trockeneisreinigung

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

 • Bez demontażu
  Maszyny, formy wtryskowe, narzędzia i taśmy produkcyjne nie wymagają demontażu na czas czyszczenia metodą strumieniową. Pelety suchego lodu z łatwością docierają do najdrobniejszych szczelin i zakamarków.
 • Minimalny czas przestoju
  Brak konieczności demontażu linii produkcyjnych gwarantuje krótikie przestoje i pozwala znacznie zmniejszyć koszty czyszczenia.
 • Metoda przyjazna środowisku
  W procesie czyszczenia nie stosuje się żadnych detergentów.
 • Bez uszkodzeń powierzchni
  Suchym lodem można czyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia (metoda jest niekorozyjna i w minimalnym stopniu erozyjna).
 • Bez ścieków i zanieczyszczonego ścierniwa
  Suchy lód przechodzi w powietrzu z postaci stałej (granulat CO2) bezpośrednio do gazowej dlatego też podczas czyszczenia nie powstają.
Trockeneisreinigung

Metoda czyszczenia suchym lodem

Ice Blaster wykorzystując skompresowane powietrze rozpędza 3 mm pelety suchego lodu do prędkości powyżej 150 m/s. Energia kinetyczna w połączeniu z niską temperaturą granulatu (- 79 °C) powoduje utratę elastyczności oraz pękanie powłoki zanieczyszczenia. Kolejne cząstki wdzierają się w powstałe szczeliny i tam przechodzą ze stanu stałego w gazowy. Proces ten powoduje odspajanie zabrudzenia, jednak nie uszkadza (nawet wyjątkowo delikatnych) powierzchni. Umożliwia też czyszczenie materiałów wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.Maszyny do czyszczenia suchym lodem firmy Karcher | AAT Renkar Kraków

Istnieje 4 produktów.

Wyświetlanie 1-4 z 4 elementów

Aktywne filtry

 • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło